Jak se to stalo..
Jednoho krásnýho letního měsíce roku 2004 jsem úplně náhodou narazil na netu na vodní chlazení komplů. Samozřejmě jsem původně hledal úplně něco jiného, a tak mě tato alternativa chlazní spíše rozesmála, než zaujala. Prostě jsem to ze začátku považoval spíše za blaznovství si do počítače cpát VODU.
Ale jak jsem o tom čím dál víc častěji přemýšlel, tak mě tato myšlenka docela uchvátila.. A protože jsem si řekl, že vyrobit si svoje vlastní komponenty pro chlazení počítače vodou by neměl být zase takový problém, tak jsem se pustil do vývoje a výroby komponentů.

Proč?
Pro vodní chlazení jsem se rozhodl hned z několika podstatných důvodú.
První nejdůležitější byl, aby můj kompl nebyl jenom tou šedou bednou zakoplou někde pod stolem, které si nikdo ani nevšimne. Prostě mít něco jinýho, vyjímečnýho, něco co jsem si navrhl a postavil sám.
Dalším důvodem byla potřeba ukojit mou strojařskou duši a touha kutila něco dotáhnout do zdárného konce. V neposledním případě musím podotknout, že mě to strašně baví něco navrhovat a následně se kochat, jak to funguje.

Přehled vzhledů mých komplů v průběhu času.

rok 2001
rok 2006 rok 2009

Rady a zkušenosti
Hned na začátku tohoto projektu jsem se rozhodl, že si nastřádané zkušenosti nenechám pro sebe. Proto jsem založil tento web (i když zatím jen wz.cz), a od té doby se zde snažím vše hlavně srozumitelně sepsat. Takže doufám, že i tebe zaujme tento způsob chlazení, protože to opravdu stojí za to.