blok 1xHDD
Blok na jeden pevný disk je vyroben kompletně z měděných polotovarů.. jak je vidět z obrázků, na bok těla disku dosedá plocháč na který je napájena trubka, kterou protéká kapalina. Blok je kompletně opískovaný (kromě plochy kde blok dosena na disk) a galvanicky poniklovaný. Tento blok má kompletně vyřešeno uchycení do pozice místo CD-ROM (viz obrazky níže), takže už nemusíš řešit uchycení ty..
No.. to že vždy chladič při montáži na chlazený komponent (ať už je to chladič na PROCESOR či jiný čip) musíme v místě kde se plochy dotíkají namazat TEPLOVODIVOU PASTOU asi nemusím zdůrazňovat.. U PROCESORU či GRAFICKÉ KRATY nevadí že čip, promiň ten výraz, NAPAPLEME tou teplovodivou pastou, ale u HARDISKU se mě hned od začátku myšlenka, že bych BOKY hardisku mazal (paplal) po celé jejich délce PASTOU přestsala líbit..

Ono taky když jsem měl v ruce několik DISKŮ, tak jsem si všimnul, že jejich boky jsou v mnoha případech (zaleží na výrobci) v místě závitů přes které se montují do skříně různě profilované.. Chci tím naznačit že v místě zavitů jsou plošky vystouplé, a v mezeře mezi nimy je tělo DISKU v půdorisném pohledu vybrané.. Čily muselo by se použit velké množství TEPLOVODIVÉ pasty aby dosedal BLOK na celou plochu boku DISKU a měl vůbec nějaký význam chladit tento DISK.. No a to se obávám že by pasta časem po disku vlivem TEPLA tekla a už vidím jak takto UPAPLANÝ disk nesete do obchodu na REKLAMACI.. Asi by se na vás obsluha toho obchodu dívala trošku DIVNĚ, co jste s tím diskem proboha dělaly..!!!!

Z tohoto důvodu jsme použil na místo PASTY specielní teplovodivou SILIKONOVOU gumu (tloušťky cca 0,35 mm) která, při správném dotažení šroubů, zařídí DOKONALEJŠÍ přechod tepelné energie z různě tvarově členitého kovového těla DISKU do vodního BLOKU.. A hlavně, nic není UPAPLANÝ..!!!!
Na blok jsou namontovány sloupky M3 na které se našroubují montážní plechy..
Dvě části bloku se propojí hadicí..
Takto vypadá celek připraven k namontování do PC skříně..