Vítám tě na tomto webu..
Předem bych chtěl pozdravit všechny nadšence, které také nadchlo přidat si do svého počítače vodní chlazení. Doufám, že moje snaha, předat zkušenosti s tímto chlazením prostřednictvím tohoto webu, není vynaložená nadarmo. Proto neváhej a nasávej informace. A kdyby jsi zde NENALEZL odpověď na tvůj dotaz týkající se VODNÍKA, tak neváhej a obrať se na mne, budu se snažit Ti poradit.

WROOM.WZ.CZ se změnil na 07.01.2010
LiquidTech.cz
Od teď bude aktivní už jen nový web www.liquidtech.cz

Blok na CPU v3.1 - výsledky testů 22.08.2009
Díky jediné a nejprestižnější české testovací laboratoři CTTL.cz Vám mohu konečně přinést výsledky testů mého posledního bloku na procesor. Jak HIGHLANDER otestoval tuto komponentu se podívejte na jeho webu.

Test tlakové ztráty a její vliv na průtok okruhem zde
Test účinnosti chlazení a porovnání zde

Levný vodní blok na CHIPSET základovky 04.08.2009
S tímto VODNÍM blokem není problém zachladit oba chipsety základní desky. Jedná se o jednoduchou konstrukci, která vychází z pouhého měděného plocháče a plastového TOPu. Svou účinností bohatě dostačuje, a klade minimální odpor proudění kapaliny. Na to jak vypadá z blízka, se pojďme podívat.Zajímá tě, jestli jde udělat podobný blok na tvou základovku..? Tak neváhej a napiš, domluvíme se..

MODDING SRAZ 2009 - Brno 13.07.2009
Tak jsem se konečně dostal k uveřejnění fotek které jsem pořídil na letošním velice vydařném srazu českých moderů v Brně. Akce byla spojena i s extrémním taktováním HardOCzech teamu, takže bylo o zábavu s kapalným dusíkem postaráno. Sešlo se mnoho krásných pc skříní s různorodým chlazením. Ventilátorů i vodníků bylo dost, tak se na to pojď podívat.

Akce byla pořádána pod záštitou..
www.modding.cz www.ddworld.cz
Pro zhlédnutí fotek, klikni na obrázek.

Přepravní bedna 08.07.2009
S blížícím se MODDING SRAZEM 2009 v Brně jsem byl nucen konečně dodělat přepravní bednu pro můj WROOM H2O INDUSTRY CASE. Takže od teď je přeprava tohoto komplu zase o něco snadnější, a hlavně o mnoho bezpečnější.

Pro zhlédnutí fotek, klikni na obrázek.

Blok na CPU v3.1 - SPECIAL TOP 25.06.2009
O tom, že se vždy snažím maximálně přispůsobit individuálním potřebám zákazníka (pokud to je v mých silách), se již mnozí z Vás přesvědčili. Pro ty kteří stále pochybují, nechť je důkazem specielní top na můj blok CPU v3.1.. Jestliže uvažuješ o své vlastní skříni, kde by odvod hadic od bloku v klasické konfiguraci byl problémem, může ti toto řešení naprosto vyhovovat.Pro detailní popis, klikni na obrázek.

BackPlate pro LGA775 a LGA1366 06.06.2009
O prohýbání desky tištěného spoje základní desky při dotahování procesorováho chladiče (či vodního bloku) asi ani nemusím psát.
Tato tzv. PROTISPONA (BackPlate) vyrobený z 3mm tlustého nerezu, prohýbání zabrání dokonale.

Pro detailní popis, klikni na obrázek.

Blok na CPU v3.1 - popis 12.03.2009
Jedná se o skoro identickou konstrukci jako u verze bloku na "CPU v.3", jen s jednou změnou. Blok už má jen jeden výstupní fiting.Pro zhlédnutí fotek, klikni na obrázek.

WROOM H2O INDUSTRY CASE - info 2 19.02.2009
Protože jsem konečně dokončil první fázi tohoto projektu (prostě konečně můj vlastní kompl, čily "Kovářova KOBYLA už nechodí bosa"), tak se můžeš podívat na fotky celé skříně. Po dlouhých nocích strávených v dílně, teď musím hlavně dohnat spánek. Co na to říkáte?

Svůj názor můžeš vyjadřit v mé "navštěvní klnize", nebo na fóru CTTL.cz zde

Pro zhlédnutí fotek, klikni na obrázek.

Nové expanzní nádoby v.2 - testy 25.01.2009
Jelikož HIGHLANDER musí pořád něco testovat (což je moc dobře), rozhodl se podívat na zoubek mé nové expanzní nádobě v.2, kterou jsem mu k tomuto účelu věnoval. Proto doporučuji zhlédnout podrobný článek na jeho velice vydařeném webu www.cttl.cz

Pro vstup na stránku testů, klikni na obrázek.

Blok na CPU v.3 - výsledky testů 18.01.2009
Konečně mohu oznámit světu zase jednu dobrou novinu, že výsledky testů mého nejnovějšího bloku na CPU v.3 jsou na světě. Velký dík za tyto výsledky patří HIGHLANDERovy. Celý článek týkající se této komponenty najdete na jeho webu www.cttl.cz

Pro vstup na stránku testů, klikni na obrázek.

WROOM H2O INDUSTRY CASE - info 1 12.01.2009
Jelikož jsem si již roky plánoval vyrobit vlastní počítačovou skříň dle mého návrhu, kde by samozřejmě nechybělo ani vodní chlazení, tak jsem se po dlouhé době (poslouchání hučení ventilátorů v mém PC) konečně do toho s nadšením pustil.
Zatím tento projekt není ještě dokončen, ale usilovně na tom pracuji ve volném čase. Projekt jsem si rozdělil do několika vyrobních etap.


Pro detail klikni na obrázek.

Nové expanzní nádoby v.2 16.11.2008
Protože musím pořád něco vylepšovat, tak jsem navrhl a vyrobil nové modely expanzních nádob. Jedná se o verzi 2, která je velice podobná předchozím modelům. Puvodně duralová čela nahradil kvalitní plast, čily už žádná koroze kovových materiálů. Plexi trubka je stejná jako u verzí 1. Novinkou je, že ve spodním čele přibily závity G1/4", takže lze použít jakékoliv fitingy. Tyto expy je možno bezproblémově kamkoliv uchytit.


Pro detail klikni na obrázek.

Blok na CPU v.3 - popis 02.11.2008
Po nezdaru s blokem CPU v.2 jsem makal jako šroubek na novém výkonějším modelu. Doufám že tento kousek již dopadne na testech u Highlandera na výbornou, a bude na světě další poctivej kousek od českých zlatých ručiček.. No, nechám se stejně jako ty překvapit.. Takže jak se říka: tfuj tfuj tfuj :-)

Testy budou zveřejněny v LEDNU 2009 na www.cttl.cz


Pro vstup na stránku s popisem klikni na obrázek.

Y spojka s vnitřním průměrem 11mm 25.10.2008
Pro dosažení maximálních výkonů s vodním chlazením je důležité použít i kvalitní komponenty. Díky této Y spojce s dostatečným vnitřním průměrem, se zbytečně nezmenšuje průtok kapaliny za blokem.

Pro upřesnění, tato spojka slouží pro opětovné spojení hadic za procesorovým blokem, který má tři fitingy. Doporučuji tuto spojku pro TOP THERMALRIGHT XWB-1.
Top na Thermalright XWB-1 21.10.2008
Představuji nový produkt, a to TOP na vodní blok Thermalright XWB-1. Díky tomuto topu, zle z bloku udělat ještě výkonější model, než je s originálním vrškem od výrobce. Je to ve své podstatě jen finálně doladěný prototyp, který jsme spolu s Highlanderem navrhly již před rokem. Výsledky testů tohoto PROTOTYPU (čily i tohoto finálního produktu, konstrukce je identická) najdeš zde


Pro detail klikni na obrázek.

Blok na CPU v.2 - výsledky testů 20.10.2008
Tak jsem se dočkal výsledků testů bloku CPU v.2. S velkým zklamáním nejenom mne samotného, Vám všem musím oznámit, že výkon tohoto bloku je nedostačující. Moje zklamání z této zkušenosti ale brzy vystřídala touha navrhnout a vyrobit něco výkonějšího. I když finanční investice do výroby tohoto prototypu byla někde okolo 6000,- nedonutí mě to truchlit. Mám aspoň pěkný těžítko. Doufám, že všichni oceníte moji snahu v oblasti vodního chlazení v ČR, a nebudete zbytečně kritizovat tento neúspěch. Předem díky..
Vodníkům zdar. wroom

Blok na CPU v.2 - zevnitř 05.10.2008
Po dlouhé době jsem se konečně dostal k dokončení a zveřejnění vnitřku mého nového bloku na procesor. Podrobnější informace i fotky žeber uvnitř tohoto vodního bloku, najdeš po kliknutí na obrázek.

Tento prototyp má na testy zapůjčen sám veliký Highlander (autor mnoha odborných recenzí a testů), takže se již brzo těš na výsledek.
Blok na CPU v.2 - první info 29.03.2008
Přináším první informace týkající se mého nového bloku na procesor. Jedná se o blok úplně nové konstrukce, která umožňuje dokonalejší přenos tepelné energie do chladícího média. Zatím neprozradím co se skrývá uvnitř tohoto bloku, ale můžeš se již dnes podívat na vzhed prototypu.


Přehled spon na bloky 14.03.2008
Konečně jsem se dostal k vytvoření seznamu všech spon na bloky. Mezi hlavní výhody tohoto řešení uchycení rotačního bloku je, že se blok dá ve sponě otáčet, což umožňuje natočit blok do požadované polohy kvůli hadicím. Použití samostatných spon pro jednotlivé typy patic, oproti jedné velké univerzální sponě je v tom, že univerzální spona může zavazet součástkám umístěným blízko patice procesoru. Další velkou výhodou je, že při změně procesoru či grafiky stačí vyměnit jen danou sponu, blok zůstane.


Nové bloky na mosfety 24.11.2007
Rodina vodních bloků na mosfety základních desek se mě trošku rozrostla.. Jelikož existuje mnoho typů základních desek, je těžké navrhnout jeden univerzální blok. Proto se podívej, na které typy základovek jsem bloky již navrhl. Jestliže jsi typ své desky nenašel, kontaktuj mne.. domluvíme se.


Projekt: Honeyz upgrade 16.06.2007
Protože se Honeyzovy moc zalíbila moje expanzní nádoba, rozhodl jsem se mu ji přidat do okruhu. Použil jsem expanzku délkou přizpůsobenou přesně jeho mezeře mezi grafickou kartou a zdrojem.. Při této příležitosti jsem provedl běžnou kontrolu vodního okruhu. Mrkni na výsledek.


Projekt: RA 21.04.2007
RA si poskládal velice pěkného vodníka. Jeho počítač je chlazen pasivním způsobem pomocí chladiče původně určeného do ŠKODY 120. Tento chladič je dle mého názoru v poměru cena/výkon bezkonkurenční. Doporučuju se podívat na vysledek.